  • MMB02070C9101FB700
MMB02070C9101FB700
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070C9101FB700
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MMB02070C9101FB700
Package:
0207
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 9.1kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070C9101FB700
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0207
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Supply Voltage
    300V
  • Working Voltage
    350V
  • Size Code
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    5.8mm