  • MMF-25FRE1K15
MMF-25FRE1K15
advertisement
Manufacturer No:
MMF-25FRE1K15
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MMF-25FRE1K15
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MMF-25FRE1K15
Description:
MMF Series, Metal Film, 1.15kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMF-25FRE1K15
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMF
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.15kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W