  • MMF1WSFRE196R
MMF1WSFRE196R
advertisement
Manufacturer No:
MMF1WSFRE196R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MMF1WSFRE196R
Package:
MELF, 0309
Datasheet:
MMF1WSFRE196R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMF1WSFRE196R
  • Package / Case
    MELF, 0309
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMF
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    196Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W