  • MMF1WSFRE1K74
MMF1WSFRE1K74
advertisement
Manufacturer No:
MMF1WSFRE1K74
HK JDW NO:
898-MMF1WSFRE1K74
Datasheet:
MMF1WSFRE1K74
Description:
MMF Series, Metal Film, 1.74kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF1WSFRE1K74
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.335L 3.20mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.74kOhm
  • Power (Watts)
    1W