  • MMF204FRE2K7
MMF204FRE2K7
advertisement
Manufacturer No:
MMF204FRE2K7
HK JDW NO:
898-MMF204FRE2K7
Datasheet:
MMF204FRE2K7
Description:
MMF Series, Metal Film, 2.7kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2865
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMF204FRE2K7
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W