  • MMSZ15ET1
MMSZ15ET1
advertisement
Manufacturer No:
MMSZ15ET1
HK JDW NO:
598-MMSZ15ET1
Datasheet:
MMSZ15ET1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMSZ15ET1
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MMSZ15ET1.
    Select All
  • Mount
    SOD-123
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Plastic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    MMSZ15
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10.5V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    15V
  • Zener Voltage
    15V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    10mA