  • MMZ1005S601E
MMZ1005S601E
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005S601E
HK JDW NO:
769-MMZ1005S601E
Package:
0402
Datasheet:
MMZ1005S601E
Description:
Ferrite Beads 0402 300ohms 600mA
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005S601E
  • Package / Case
    0402
  • Published
  • Tolerance
    25%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    AEC-Q200
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Physical Dimension
    L1.0XB0.5XH0.5 (mm)/L0.039XB0.02XH0.02 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.3A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    700mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.65Ohm
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm