  • MN41PW02M010
MN41PW02M010
advertisement
Manufacturer No:
MN41PW02M010
HK JDW NO:
53-MN41PW02M010
Package:
Datasheet:
MN41PW02M010
Description:
DC Power Cords 4 PIN MINI M RECPT US/NEC CLR CD 1M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MN41PW02M010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Number of Pins
    4
  • Insulation Material
    PVC
  • 1st Connector Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Series
    miniBOSS™ M22
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Circular
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Multiple
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    10A
  • Number of Conductors
    4
  • Number of Contacts
  • Max Voltage Rating (AC)
    600V
  • Max Current Rating
    10A
  • Cable Type
    Individual
  • Wire/Cable Type
    Wire Lead
  • Cable Length
    1m
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG