  • MNG14-47PK-A
MNG14-47PK-A
advertisement
Manufacturer No:
MNG14-47PK-A
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MNG14-47PK-A
Step5Bar-code shipping tag
MNG14-47PK-A
    3 Weeks
  • Contact Material
    Copper, ETP
  • Weight
    1.211092kg
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
    Blue
  • Contact Finish
    Tin
  • Lead Length
    11.938mm
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.200 (5.08mm)
  • Insulation
    Insulated
  • Pin Diameter
    Circular - 0.075 (1.91mm) Dia
  • Length
    22.86mm
  • Length - Overall
    0.900 22.86mm
  • Length - Pin
    0.470 11.94mm