  • MNR35J5RJ102
MNR35J5RJ102
advertisement
Manufacturer No:
MNR35J5RJ102
HK JDW NO:
687-MNR35J5RJ102
Package:
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
MNR35J5RJ102
Description:
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 2512
Step5Bar-code shipping tag
MNR35J5RJ102
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.122W 6.40mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    63mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm