  • MP2-HP10-51P1-KR
MP2-HP10-51P1-KR
advertisement
Manufacturer No:
MP2-HP10-51P1-KR
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MP2-HP10-51P1-KR
Package:
Datasheet:
MP2-HP10-51P1-KR
Description:
MetPak™ MP2 Series Header, Male Blades Press-Fit Gold Beige 30.0μin 0.76μm 10 Positions Pitch: 0.236 6.00mm -55°C~125°C Tube Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MP2-HP10-51P1-KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polymer
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MetPak™ MP2
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Press-Fit
  • Connector Type
    Header, Male Blades
  • Number of Positions
    10
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Beige
  • Number of Rows
    5
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.236 6.00mm
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Current Rating
    6.5A