  • MP20056GJ-33-Z
MP20056GJ-33-Z
advertisement
Manufacturer No:
MP20056GJ-33-Z
HK JDW NO:
541-MP20056GJ-33-Z
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
MP20056GJ-33-Z
Description:
Enable Fixed PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 2612
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MP20056GJ-33-Z
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    29.993795mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    570mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    250mA
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Output Configuration
    Positive
  • Quiescent Current
    330μA
  • Control Features
    Enable
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    250μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 250mA
  • PSRR
    65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)
  • Dropout Voltage
    100mV