  • MP2015AGG-33-Z
MP2015AGG-33-Z
advertisement
Manufacturer No:
MP2015AGG-33-Z
HK JDW NO:
541-MP2015AGG-33-Z
Package:
6-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
MP2015AGG-33-Z
Description:
Enable Fixed PMIC 6-VQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 2502
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MP2015AGG-33-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-VQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    25μA
  • Voltage - Input (Max)
    24V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Current - Quiescent (Iq)
    15μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.7V @ 150mA
  • PSRR
    55dB (100kHz)