  • MP20W23F
MP20W23F
advertisement
Manufacturer No:
MP20W23F
HK JDW NO:
53-MP20W23F
Package:
Datasheet:
MP20W23F
Description:
Quantity:
In Stock : 16354
Step5Bar-code shipping tag
MP20W23F
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MP20W23F .
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Cable
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ecomate® Aquarius™
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Circular, Connector, Pin, Signal
  • Type
    Signal, Machined
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    150V
  • Contact Type
    Pin
  • Current Rating
    7.5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Gender
    Male
  • Contact Size
    20
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    20 AWG