  • MP4KE18AE3
MP4KE18AE3
advertisement
Manufacturer No:
MP4KE18AE3
HK JDW NO:
523-MP4KE18AE3
Step5Bar-code shipping tag
MP4KE18AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    17.1V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Max Reverse Leakage Current
    1μA
  • Clamping Voltage
    25.2V
  • Peak Pulse Current
    16A
  • Reverse Standoff Voltage
    15.3V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    18V