  • MP6400DG-01-LF-Z
MP6400DG-01-LF-Z
advertisement
Manufacturer No:
MP6400DG-01-LF-Z
HK JDW NO:
541-MP6400DG-01-LF-Z
Package:
6-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
MP6400DG-01-LF-Z
Description:
3.3V 6 Terminals 6-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.8V Max 6V
Quantity:
In Stock : 22744
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MP6400DG-01-LF-Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-VDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N6
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1.8V
  • Operating Supply Current
    1.6μA
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    0.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    Adjustable/Selectable
  • Undervoltage Threshold
    400mV
  • Length
    2mm
  • Width
    2mm