  • MP6531AGF
MP6531AGF
advertisement
Manufacturer No:
MP6531AGF
HK JDW NO:
541-MP6531AGF
Package:
Datasheet:
MP6531AGF
Description:
4.4mm mm Motor Drivers 28 24V V 9.7mm mm
Purchasing and Inquiry
MP6531AGF Overview
This package is designed to work with [0].This part provides 28terminations.In order to get the best performance from this amplifier, it should be run at 24V.In this device, the analog IC BRUSHLESS DC MOTOR CONTROLLERis employed.This chip should be used at 125°C °C operating temperature.
MP6531AGF Features
MP6531AGF Applications
There are a lot of Monolithic Power Systems Inc. MP6531AGF motor drivers applications.
  • Human-centric lighting
  • Brake lights
  • Street lights
  • LED bias
  • Hospitality buildings
  • Building technology
  • High brightness LED lighting
  • Dome
  • Handheld devices
  • Emergency lighting
Step5Bar-code shipping tag
MP6531AGF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MP6531AGF.
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tube
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    28
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    24V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G28
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    60V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    5V
  • Analog IC - Other Type
    BRUSHLESS DC MOTOR CONTROLLER
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    9.7mm
  • Width
    4.4mm