  • MPC534CZP40
MPC534CZP40
advertisement
Manufacturer No:
MPC534CZP40
HK JDW NO:
318-MPC534CZP40
Package:
BGA
Datasheet:
MPC534CZP40
Description:
Microcontroller 388 Pin 40MHz BGA
Quantity:
In Stock : 17871
Step5Bar-code shipping tag
MPC534CZP40
  • Package / Case
    BGA
  • Number of Pins
    388
  • Weight
    2.450845g
  • Packaging
    Bulk
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    40MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, SCI, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    External
  • RAM Size
    32kB
  • Memory Type
    EEPROM, FLASH
  • Peripherals
    POR, PWM, WDT
  • Frequency (Max)
    40MHz