  • MPC565CVR40R2
MPC565CVR40R2
advertisement
Manufacturer No:
MPC565CVR40R2
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MPC565CVR40R2
Package:
388-BBGA
Datasheet:
MPC565CVR40R2
Description:
1MB 1M x 8 FLASH PowerPC 32-Bit Microcontroller MPC5xx Series MPC565 388-BBGA
Quantity:
In Stock : 159
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MPC565CVR40R2
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    388-BBGA
  • Supplier Device Package
    388-PBGA (27x27)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MPC5xx
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MPC565
  • Number of I/O
    56
  • Speed
    40MHz
  • RAM Size
    36K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.5V~2.7V