  • MPC5BWTW12.0
MPC5BWTW12.0
advertisement
Manufacturer No:
MPC5BWTW12.0
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-MPC5BWTW12.0
Package:
Datasheet:
MPC5BWTW12.0
Description:
LED Panel Mount Indicators 5mm Blue Tint 12in Mtl Panel Mnt Ind.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPC5BWTW12.0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    MPC5
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Wire Leads - 12 (304.80mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.32 (8.13mm)
  • Current
    25mA
  • Viewing Angle
    20°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Forward Voltage
    4V