  • MPI-900-28
MPI-900-28
advertisement
Manufacturer No:
MPI-900-28
HK JDW NO:
728-MPI-900-28
Step5Bar-code shipping tag
MPI-900-28
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Size / Dimension
    133.30mm Lx139.70mm W
    Terminal Block
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laminated Core
  • Additional Feature
    TAPPED PRIMARIES ARE ALSO AVAILABLE
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    900W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Physical Dimension
    133.3mm X 132mm X 121.9mm
  • Max Output Current
    32.1A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 64.2A Series 32.1A
  • Power - Max
    900VA
  • Output Voltage 1
    14V
  • Voltage - Primary
    100V 115V 200V 215V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 14V Series 28V
  • Output Voltage 2
    14V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • VA Rating
    900 VA
  • Height
    118mm
  • Height Seated (Max)
    117.80mm
  • Length
    133.3mm
  • Width
    132mm