  • MPI001/28/D4
MPI001/28/D4
advertisement
Manufacturer No:
MPI001/28/D4
HK JDW NO:
135-MPI001/28/D4
Package:
Datasheet:
MPI001/28/D4
Description:
Quantity:
In Stock : 4670
Step5Bar-code shipping tag
MPI001/28/D4
    24 Weeks
  • Contact Material
    Gold
  • Mount
    Front, Panel
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Tab
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Anti-Vandal, Illuminated
  • Color
    Blue, Red
  • Voltage - Rated
    24V
  • Current Rating (Amps)
    50mA DC
  • Current Rating
    50mA
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 19.20mm Dia
  • Contact Resistance
    100mOhm
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Illumination Voltage (Nominal)
    2.0 3.6VDC
  • Illumination Type, Color
    LED, Red/Blue
  • Electrical Life
    35,000 Cycles
  • Number of Poles
    1
  • Throw Configuration
    SPST
  • Mechanical Life
    750,000 Cycles
  • Contact Current Rating
    50mA