  • MPLAD30KP100CA
MPLAD30KP100CA
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD30KP100CA
HK JDW NO:
523-MPLAD30KP100CA
Datasheet:
MPLAD30KP100CA
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD30KP100CA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    1
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Pin Count
    1
  • Number of Elements
  • Element Configuration
    Single
  • Case Connection
    CATHODE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    162V
  • Peak Pulse Current
    186A
  • Reverse Standoff Voltage
    100V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Breakdown Voltage
    117V
  • Bidirectional Channels
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W