  • MPLAD30KP70AE3
MPLAD30KP70AE3
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD30KP70AE3
HK JDW NO:
523-MPLAD30KP70AE3
Datasheet:
MPLAD30KP70AE3
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD30KP70AE3
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Case Connection
    CATHODE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Power - Peak Pulse
    30000W 30kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    113V
  • Peak Pulse Current
    264A
  • Reverse Standoff Voltage
    70V
  • Peak Pulse Power
    30kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    5mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    81.9V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    30000W
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ