  • MPLAD36KP260A
MPLAD36KP260A
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD36KP260A
HK JDW NO:
523-MPLAD36KP260A
Datasheet:
MPLAD36KP260A
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD36KP260A
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    289V
  • Power - Peak Pulse
    36000W 36kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    86A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    419V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    260V