  • MPLAD6.5KP10CA/TR
MPLAD6.5KP10CA/TR
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD6.5KP10CA/TR
HK JDW NO:
523-MPLAD6.5KP10CA/TR
Datasheet:
MPLAD6.5KP10CA/TR
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD6.5KP10CA/TR
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Supplier Device Package
    Mini-PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-19500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    11.1V
  • Power - Peak Pulse
    6500W 6.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    383A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    17V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    10V