  • MPLAD6.5KP110A
MPLAD6.5KP110A
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD6.5KP110A
HK JDW NO:
523-MPLAD6.5KP110A
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD6.5KP110A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Voltage - Breakdown (Min)
    122V
  • Power - Peak Pulse
    6500W 6.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    36.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    177V
  • Clamping Voltage
    177V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    110V
  • Peak Pulse Current
    36.7A
  • Reverse Standoff Voltage
    110V
  • Peak Pulse Power
    6.5kW