  • MPLAD6.5KP90CA
MPLAD6.5KP90CA
advertisement
Manufacturer No:
MPLAD6.5KP90CA
HK JDW NO:
523-MPLAD6.5KP90CA
Step5Bar-code shipping tag
MPLAD6.5KP90CA
    Select All
  • Mount
    Nonstandard SMD
  • Supplier Device Package
    PLAD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100V
  • Power - Peak Pulse
    6500W 6.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    44.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    146V
  • Clamping Voltage
    146V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V
  • Peak Pulse Current
    44.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    90V
  • Peak Pulse Power
    6.5kW