  • MPM24-2KNS
MPM24-2KNS
advertisement
Manufacturer No:
MPM24-2KNS
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-MPM24-2KNS
Package:
Datasheet:
MPM24-2KNS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPM24-2KNS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output Voltage
    2000V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    2.4V
  • Input Voltage (Max)
    24V
  • Total Power Output-Max
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    21.7mm
  • Length
    39.3mm
  • Width
    39.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    SEATED HEIGHT-NOM
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    S-XXMA-P3
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    60°C
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C