  • MPM3810GQB-18-P
MPM3810GQB-18-P
advertisement
Manufacturer No:
MPM3810GQB-18-P
HK JDW NO:
541-MPM3810GQB-18-P
Package:
12-PowerVFQFN Module
Datasheet:
MPM3810GQB-18-P
Description:
Quantity:
In Stock : 1005
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPM3810GQB-18-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    12-PowerVFQFN Module
  • Number of Pins
    12
  • Supplier Device Package
    12-QFN (3x2.5)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.12Lx0.10W x 0.04 H 3.0mmx2.5mmx0.9mm
  • Feature
    OCP, OTP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Max Output Current
    1.2A
  • Voltage - Output 1
    1.8V
  • Operating Supply Voltage
    6V
  • Voltage - Input (Min)
    2.5V
  • Min Supply Voltage
    2.5V
  • Operating Supply Current
    17μA
  • Current - Output (Max)
    1.2A
  • Output Current
    1.2A
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Switching Frequency
    4MHz
  • Height
    1.016mm
  • Length
    3.048mm
  • Width
    2.54mm