  • MPM5001AWS
MPM5001AWS
advertisement
Manufacturer No:
MPM5001AWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MPM5001AWS
Package:
SOT-23
Datasheet:
MPM5001AWS
Step5Bar-code shipping tag
MPM5001AWS
  • Package / Case
    SOT-23
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    1.02mm
  • Length
    3.05mm
  • Width
    1.4mm