  • MPMA10011002AT1
MPMA10011002AT1
advertisement
Manufacturer No:
MPMA10011002AT1
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-MPMA10011002AT1
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MPMA10011002AT1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPMA10011002AT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    SOT-23
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    MPMA
  • Size / Dimension
    0.113Lx0.051W 2.86mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm 10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Voltage Divider
  • Power Per Element
    100mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±2ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height
    1.1176mm
  • Height Seated (Max)
    0.044 1.12mm
  • Length
    2.8702mm
  • Width
    1.2954mm