  • MPQ2013AGG-33-AEC1-Z
MPQ2013AGG-33-AEC1-Z
advertisement
Manufacturer No:
MPQ2013AGG-33-AEC1-Z
HK JDW NO:
541-MPQ2013AGG-33-AEC1-Z
Package:
6-VQFN Exposed Pad
Description:
Enable Fixed PMIC 6-VQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 1045
Step5Bar-code shipping tag
MPQ2013AGG-33-AEC1-Z
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    6-VQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    40V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.1V @ 150mA
  • PSRR
    58dB ~ 41dB (100Hz ~ 1kHz)