  • MPQ2019GN-33-AEC1-Z
MPQ2019GN-33-AEC1-Z
advertisement
Manufacturer No:
MPQ2019GN-33-AEC1-Z
HK JDW NO:
541-MPQ2019GN-33-AEC1-Z
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Description:
Enable, Power Good Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 2488
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MPQ2019GN-33-AEC1-Z
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Input (Max)
    40V
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Power Good
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    95μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.6V @ 300mA
  • PSRR
    45dB (1kHz)