  • MPR3GTW12.0
MPR3GTW12.0
advertisement
Manufacturer No:
MPR3GTW12.0
HK JDW NO:
100-MPR3GTW12.0
Description:
LED Panel Mount Indicators 3mm Grn Tint 12in Mtl Panel Mnt Ind.
Step5Bar-code shipping tag
MPR3GTW12.0
  • Series
    MPR3
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Wire Leads - 12 (304.80mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.10mm)
  • Voltage
    2.1V
  • Current
    30mA
  • Viewing Angle
    20°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Forward Voltage
    2.1V