  • MPR5ADW12.0
MPR5ADW12.0
advertisement
Manufacturer No:
MPR5ADW12.0
HK JDW NO:
100-MPR5ADW12.0
Description:
LED Panel Mount Indicators 5mm Amb Diff 12in Mtl Panel Mnt Ind.
Step5Bar-code shipping tag
MPR5ADW12.0
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Series
    MPR5
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Wire Leads - 12 (304.80mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.32 (8.13mm)
  • Voltage
    2V
  • Current
    30mA
  • Viewing Angle
    40°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Forward Voltage
    2V