  • MPX1D1250L2R2
MPX1D1250L2R2
advertisement
Manufacturer No:
MPX1D1250L2R2
HK JDW NO:
417-MPX1D1250L2R2
Datasheet:
MPX1D1250L2R2
Description:
MPX1D1250L2R2 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 8280
Step5Bar-code shipping tag
MPX1D1250L2R2
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.492W 13.20mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    21A
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.8mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    28.5A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm