  • MPX1D1740L4R7
MPX1D1740L4R7
advertisement
Manufacturer No:
MPX1D1740L4R7
HK JDW NO:
417-MPX1D1740L4R7
Datasheet:
MPX1D1740L4R7
Description:
MPX1D1740L4R7 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 29
Step5Bar-code shipping tag
MPX1D1740L4R7
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.673W 17.00mmx17.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    9.3mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    18.5A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm