  • MPZI022/F/BL/24/L
MPZI022/F/BL/24/L
advertisement
Manufacturer No:
MPZI022/F/BL/24/L
Manufacturer:
Bulgin
HK JDW NO:
135-MPZI022/F/BL/24/L
Package:
Datasheet:
MPZI022/F/BL/24/L
Description:
Quantity:
In Stock : 39
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MPZI022/F/BL/24/L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Silver
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VAC/DC
  • Illumination Type, Color
    LED, Blue
  • Electrical Life
    10,000,000 Cycles
  • Mechanical Life
    10,000,000 Cycles
  • Contact Current Rating
    1A
  • Operating Force
    5 N
  • Illumination Type
    LED
  • Illumination Color
    Blue
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    Dust Tight, IP68, Water Resistant, Waterproof
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MPZ
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Piezo
  • Voltage - Rated DC
    48V
  • Current Rating (Amps)
    1A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP68/69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Current Rating
    1A
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Rated AC
    48V