  • MR045C104KAATR1
MR045C104KAATR1
advertisement
Manufacturer No:
MR045C104KAATR1
HK JDW NO:
66-MR045C104KAATR1
Description:
Ceralam® MR 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR045C104KAATR1
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.28mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    2.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    4.83mm