  • MR052A330JAA
MR052A330JAA
advertisement
Manufacturer No:
MR052A330JAA
HK JDW NO:
66-MR052A330JAA
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
MR 33pF 200V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
MR052A330JAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MR
  • Tolerance
    5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    635 μm
  • Size Code
    1909
  • Height
    2.28mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm