  • MR052A750GAA
MR052A750GAA
advertisement
Manufacturer No:
MR052A750GAA
HK JDW NO:
66-MR052A750GAA
Description:
Ceralam® MR 75pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR052A750GAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.28mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Height
    2.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.235 5.97mm