  • MR055A680GAA
MR055A680GAA
advertisement
Manufacturer No:
MR055A680GAA
HK JDW NO:
66-MR055A680GAA
Description:
Ceralam® MR 68pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR055A680GAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm
  • Tolerance
    ±2%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Depth
    2.28mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    2.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.235 5.97mm
  • Length
    4.83mm