  • MR065A153FAATR2
MR065A153FAATR2
advertisement
Manufacturer No:
MR065A153FAATR2
HK JDW NO:
66-MR065A153FAATR2
Description:
Ceralam® MR 0.015μF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.290Lx0.090W 7.36mmx2.28mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR065A153FAATR2
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.290Lx0.090W 7.36mmx2.28mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.28mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Size Code
    2909
  • Height
    2.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.290 7.36mm
  • Length
    7.36mm