  • MR065C105MAA
MR065C105MAA
advertisement
Manufacturer No:
MR065C105MAA
HK JDW NO:
66-MR065C105MAA
Description:
Ceralam® MR 1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.290Lx0.090W 7.36mmx2.28mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 703
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MR065C105MAA
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Size Code
    2909
  • Height
    2.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.290 7.36mm
  • Length
    7.36mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.290Lx0.090W 7.36mmx2.28mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.28mm
  • Lead Pitch
    5.08mm