  • MR075A153FAA
MR075A153FAA
advertisement
Manufacturer No:
MR075A153FAA
HK JDW NO:
66-MR075A153FAA
Description:
Ceralam® MR 0.015μF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.490Lx0.140W 12.44mmx3.55mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR075A153FAA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.490Lx0.140W 12.44mmx3.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.55mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.400 10.16mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Size Code
    4914
  • Height
    3.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.490 12.44mm
  • Length
    12.44mm