  • MR075C105JAA
MR075C105JAA
advertisement
Manufacturer No:
MR075C105JAA
HK JDW NO:
66-MR075C105JAA
Description:
Ceralam® MR 1μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.490Lx0.140W 12.44mmx3.55mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR075C105JAA
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.55mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Lead Spacing
    0.400 10.16mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Size Code
    4914
  • Height
    3.55mm
  • Height Seated (Max)
    0.490 12.44mm
  • Length
    12.44mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.490Lx0.140W 12.44mmx3.55mm
  • Tolerance
    ±5%