  • MR081A104GAA
MR081A104GAA
advertisement
Manufacturer No:
MR081A104GAA
HK JDW NO:
66-MR081A104GAA
Description:
Ceralam® MR 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.490Lx0.240W 12.44mmx6.09mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
MR081A104GAA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.490Lx0.240W 12.44mmx6.09mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Depth
    6.09mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.400 10.16mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    4924
  • Height
    6.09mm
  • Height Seated (Max)
    0.490 12.44mm
  • Length
    12.44mm