  • MR4020X12B2-RSR
MR4020X12B2-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MR4020X12B2-RSR
HK JDW NO:
528-MR4020X12B2-RSR
Package:
Datasheet:
MR4020X12B2-RSR
Description:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR4020X12B2-RSR
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • RPM
    12000 RPM
  • Air Flow
    17.3 CFM (0.484m3/min)
  • Noise
    41.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.540 in H2O (134.5 Pa)