  • MR9238E24B2-FSR
MR9238E24B2-FSR
advertisement
Manufacturer No:
MR9238E24B2-FSR
HK JDW NO:
528-MR9238E24B2-FSR
Package:
Datasheet:
MR9238E24B2-FSR
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
MR9238E24B2-FSR
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    1.15A
  • RPM
    8000 RPM
  • Air Flow
    173.0 CFM (4.84m3/min)
  • Noise
    63.3 dB(A)
  • Static Pressure
    1.540 in H2O (383.6 Pa)